Duurste auto's die zijn verkocht op de recente veilingen van Monaco

Wat exclusiviteit en zeer gewilde auto's betreft, vergelijkt niets ter wereld zich met het product van RM Auctions en Bonhams in Monaco..

Elk jaar gehouden in de aanloop naar de legendarische Grand Prix van Monaco, markeert een parade rondom het circuit meestal het begin van de verkoop van klassieke en moderne racewagens met oogstrelende prijskaartjes om op te starten. Het lot van dit jaar is niet anders, met niet minder dan vier auto's die meer dan US $ 2.000.000 hebben bevolen. Dat is veel edelmetaal.

# 1 1925 Bugatti Type 35 Grand Prix tweezitter

$ 1,2 miljoen was de vraagprijs voor deze echte klassieker die afkomstig is uit een vervlogen tijdperk in uitmuntendheid op het gebied van autorijden. Het was eigendom van Bugatti-liefhebber Jack Perkins die er het grootste deel van zijn leven voor zorgde. De auto zelf wordt aangedreven door een rechte achtcilinder met turbocompressor, waardoor hij bij een van de eerste Indy 500-circuits kan komen. Sindsdien heeft het alle nieuwe originele componenten ontvangen die afkomstig zijn van Bugatti terwijl het records claimt op Bugatti Owners 'Club hill-beklimmingen.

# 2 1991-1992 Benetton-Ford B191 / 191B Formule Een

Het Bugatti-prijskaartje is gelijk aan een echte raceauto in de vorm van de Benneton-Ford Formula One-auto uit de vroege jaren 90. $ 1,2 miljoen is wat je nodig hebt om op te hoesten om deze natuurlijk aangezogen V8-schoonheid te bemachtigen die wordt geleverd met een winnende erfgoedlijst om op te starten. Michael Schumacher won zijn eerste podiumplaats ooit in dit chassis terwijl Nelson Piquet zijn laatste race in deze auto reed en Martin Brundle vatte dit op als zijn eerste rit op Benetton..

# 3 1952 Ferrari 212 Inter Cabriolet

Een prachtige klassieker uit de jaren 1950 van het autorijden is deze Ferrari met unieke carrosserie-instructies en een merk van slechts vier modellen onder de cabriolets gebouwd door Vignale. Hij wordt aangedreven door een door Colombo ontworpen 2.5-liter V12-motor die 170 pk levert. De prijs die u moet betalen is $ 1,33 miljoen.

# 4 1955 Mercedes-Benz 300 SL Gullwing

De vroege auto die de revival van de Mercedes SLS vandaag heeft gebracht, blijft een echte klassieker met zijn unieke meeuwvleugeldeuren. De tweezitter was voorzien van een 3,0-liter inline zes die 222pk produceerde. Op de veilingen van Monaco haalde het een koele $ 1,4 miljoen.

# 5 1948 Tucker 48

Een volledig Amerikaanse klassieker met prachtige lijnen is de Tucker uit 1948 afkomstig uit het vintage tijdperk van Chicago. Gebouwd door Preston Tucker, heeft de auto slechts 51 exemplaren gehaald voordat het bedrijf zijn deuren sloot. Het verkocht in Monaco voor $ 1,47 miljoen.

# 6 1966 Ferrari 275 GTS

De auto die getrouw is gerestaureerd en in zijn oude glorie is gebracht, is ook een van de beste rijdersauto's van het Italiaanse merk. Het draagt ​​de gewaardeerde Pininfarina-ontwerptaal in een converteerbare vorm en pakt een behoorlijke stoot met zijn 260 pk sterke 3.3-liter V12-motor. Het ging voor $ 2,03 miljoen op de veilingen.

# 7 1985 Ferrari 288 GTO Coupe

Als een moderne Ferrari maakte de GTO Coupé uit 1985 enorme golven tijdens zijn debuut. Het was te zien in Eddie Murphy's Beverly Hills Cop 2 openingsreeks en is sindsdien een veelgevraagd silhouet gebleven. Met een eigentijdse wigvorm en verplichte koplampen van de jaren 80, verkocht de midmotorige twin-turbo V8 voor $ 2,06 miljoen in Monaco.

# 8 1997 Porsche 911 GT1 Evolution

Een echte endurance-raceauto kan niet op de openbare weg worden gereden. Dat is tenzij een genie erin slaagt om een ​​volwaardige raceauto te nemen en tweaks het om te voldoen aan straat-wettelijke specificaties. De auto zelf heeft 13 overwinningen behaald van 31 startplaatsen, waaronder drie van het Canadese GT-kampioenschap en een stint in de Rolex 24 in Daytona. Dit is de ultrabrede GT1 Evolution van Porsche met een 3,2-liter twin-turbo met zes en meer dan 600 pk. Het ging om een ​​prinselijke 3,14 miljoen dollar. Kentekenplaten en oordopjes niet inbegrepen.

# 9 1953 Jaguar XK120C 'C-type' Roadster met twee stoelen

Beschouwd als een van de mooiste raceauto's ter wereld, is de Jaguar XK120C een tweezitter die net zoveel charisma uitstraalt als elegantie. Dit specifieke exemplaar deed mee aan zowel de 24 uur van Le Mans als de 24 uur van de spa in 1953. Het is sinds 1963 in één familiebezit gebleven. De rechte zescilinder van 3,4 liter zorgde voor een ongeëvenaarde aanwezigheid op de weg en hielp de roadster te verkopen prijs tot een verbazingwekkende $ 8.22 miljoen vandaag. En ja, iemand van Monaco heeft het gekocht.

# 10 1951 Ferrari 340 America Barchetta

De kers op de taart was deze klassieke Ferrari-wedstrijd uit 1951, ook wel bekend als een van de mooiste auto's van het steigerende paard. Een 4,1-liter V12-motor produceerde 217 pk en hielp deze in 1951 en 1952 naar Le Mans te brengen. De elegante racelijnen werden volledig gerestaureerd door de vorige Italiaanse eigenaar en perfect gevormd door het topless design en de vintage-afspraken. Het verkocht voor een koele $ 8.24 miljoen.

[via Business Insider]