We hebben 5 minuten uit de tijd van Hamish Sharma van Sotheby's gehaald om het dieper te krijgen bij het kopen van sieraden op een veiling.
Sieraden kopen voor die ene speciale persoon kan de perfecte manier zijn om iets te krijgen dat uniek en goed geprijsd is en dat alle andere vriendinnen, verloofden en vrouwen laat sterven van jaloezie. We houden van een flinke dosis jaloezie.
LW: Een slimme zode vertelde me onlangs dat het kopen van een verlovingsring op een veiling niet zo'n gek idee is, klopt dat?
HS: Het assortiment op de veiling, zowel qua grootte als qua ontwerp, is onovertrefbaar. Ik heb geen winkelalternatief gezien dat designeronderdelen, antieke stukken en de variatie in steenafmetingen en -kwaliteit allemaal op de ene locatie aanbiedt. Kopen op een veiling heeft veel voordelen behalve het algemeen bekende feit dat het ongelooflijk kosteneffectief is.
LW: Wat zijn enkele van de voordelen?
HS: Eenvoudig gezegd: als de koper zijn onderzoek doet, krijgen deze een veel betere kwaliteit en als de grootte ertoe doet, kunnen ze een grotere steen veilen dan wanneer ze een soortgelijk artikel op de detailhandelsmarkt zouden kopen.
LW: Waarop moeten onze lezers uitkijken?
HS: Ze moeten uitkijken voor een goed ontwerp, steenkwaliteit en natuurlijk waarde. Ik geloof ook dat herkomst een belangrijke rol speelt; sommige stukken hebben een geweldig verhaal, vaak kunnen items voor de veiling van individuen met een geweldige iconische stijl zijn.
LW: Op welke budgetten zijn uw veilingen gericht?
HS: Sotheby's Australia biedt een breed scala aan budgetten. In onze aanstaande veiling op deze woensdagavond hebben we bijvoorbeeld stukken variërend van $ 500 dollar tot $ 200.000 plus.
LW: Hoe weten we dat we geen CZ kopen als we naar diamanten zoeken?
HS: Bij Sotheby's Australia garanderen we alles wat we verkopen volgens de catalogus.
LW: Hoe ga je een juweel kopen op een veiling?
HS: De beste start is om de catalogus online te bestuderen en vervolgens de geplande Melbourne- of Sydney-tentoonstellingen te bezoeken, waar alle items beschikbaar zijn om te bekijken, vast te houden en te proberen. Ik zou dan aanbevelen dat mensen contact zoeken met onze experts die aanwezig zijn en vragen stellen.
Ik geniet er echt van om met mensen te praten over elk van de afzonderlijke stukken, of het nu gaat om de grootte van een steen, de kwaliteit, de ontwerper of zelfs de herkomst. Nadat je dit spannende proces hebt doorlopen (met of zonder je potentiële verloofde), is het gewoon een kwestie van beslissen hoeveel je wilt bieden voor elk item dat je leuk vindt. Gemakkelijk!
LW: Met je veiling komende woensdag, zijn enkele sleutelstukken waar onze lezers op moeten letten?
HS: Als u op zoek bent naar een verlovingsring, raad ik u ten zeerste aan onze catalogusomslagpartijen - partij 185, partij 186 en partij 187 te gebruiken. Deze drie partijen variëren in geschatte verkoopbereiken van $ 6000 tot $ 95.000 en mijn vrouw zou blij zijn met elke (of alle) van hen.
Er zijn ook echt interessante kavels aan het meer betaalbare einde van de verkoop, er is bijvoorbeeld een 18ct gouden en diamanten ring met een briljant geslepen diamant van 2.10 karaat, die een geschatte verkoopwaarde heeft van slechts $ 1.000 tot $ 1.500. Er is echt iets voor iedereen op deze veiling.
LW: beste tips om het gewenste stuk te krijgen?
HS: Houd je hand in de lucht! Nee, serieus, ik vind het belangrijk om assertief te zijn met je biedingen als je echt iets wilt. Als de veilingmeester weet dat je geïnteresseerd bent, blijven ze bij je terug komen en is het zeker een goed idee om jezelf te verklaren als een sterke en toegewijde mededinger voor de loten die je interesseert.
Sotheby's Australia organiseert een veiling op 10 december vanaf 17.30 uur AEST voor hun verzameling belangrijke juwelen. Bekijk wat er wordt aangeboden via hun website.