Twee 1950 Mercedes zijn klaar om records te breken bij de volgende veiling

Twee eenhoorns, een garage

Bereid uw bankrekeningen voor op een echte aanval, want niet één maar twee van Mercedes-Benz's meest iconische voertuigen gaan naar de veiling. De 300 SL, die stamt uit de jaren 1950, is een van de meest gewilde voertuigen van de Silver Arrows onder klassieke auto-verzamelaars, met veel gerestaureerde versies die handen tot nu verhandeld hebben.

Nou niet meer. Een eigenaar uit het Verenigd Koninkrijk die dit paar 300 SL-modellen in hun gloednieuwe staat heeft gekocht, heeft eindelijk het erf opengesteld voor een paar prachtig onderhouden en ongerestaureerde Mercedes-Benz 300 SL's. Een daarvan is de Gullwing-versie uit 1955 die in de 2010 SLS een reïncarnatie heeft aangespoord, terwijl de andere een Roadster uit 1957 is. De auto's waren oorspronkelijk in handen van een uitgever in het middenwesten van de Verenigde Staten en zijn sindsdien sluimerend gelegerd in de garage van de huidige eigenaar. Gezien de zeldzaamheid van deze auto's in hun oorspronkelijke originele afwerking, wordt verwacht dat het Gullwing-model maar liefst £ 1 miljoen zal kosten, terwijl de Roadster naar schatting een prijs van ongeveer £ 800.000 zal aantrekken.