$ 48 miljoen Ferrari wordt de duurste auto ooit verkocht op de veiling

Hoe ziet uw jaarsalaris eruit? Als het iets te kort komt van US $ 48 miljoen, moeten we helaas zeggen dat je deze eenhoorn niet kunt kopen die bekend staat als de Ferrari 250 GTO uit 1962.

Het legendarische voertuig ging in het weekend onder de hamer op Pebble Beach via RM Sotheby's in Monterey en behaalde het gemakkelijk om de titel te behalen voor de duurste auto ooit verkocht op een veiling.

Voor niet-ingewijden is de vraag ... waarom?

De auto zelf is slechts 1 of 36 GTO-modellen die ooit zijn gebouwd, maar het toevoegen van dat gewicht is het feit dat dit 1 van de 4 GTO's is die een upgrade hebben gezien door de periodegelijke Scaglietti, het Italiaanse ontwerp- en carrosseriebedrijf voor automobielen dat actief was in de jaren 1950.

Verder dan dat heeft de auto een winnende stamboom gezien tijdens zijn glamoureuze racecarrière. Edoardo Lualdi-Gabardi reed hem naar de overwinning in het Italiaanse GT-kampioenschap van 1962. Dit volgde met een hoop overwinningen die meer dan 15 klassewedstrijden en algehele overwinningen tijdens de seizoenen 1962 - 1965 omvatten.

Onder de huid van de auto bevindt zich een 3.0-liter V12 die laag in het chassis is gestoken, een formule die de weg vrijmaakte voor de toekomst van de Italiaanse autofabrikant. Het lichaam is ook ontworpen door Pininfarina, die een breder en korter voertuig toont, compleet met hellende voorruit en verbeterde aerodynamica.

Hoewel de gelukkige koper niet is onthuld, was de verkoper van de auto Greg Whitten, een werknemer van Microsoft uit de begintijd die het tijdens de com-boemslag groot sloeg.

U kunt meer informatie vinden over chassis 3413 in de onderstaande promotievideo.